Informacja prasowa

Inwestuj w maszyny, które trzymają swoją wartość

Rozwój technologiczny sprawia, że wielu gospodarzy wymienia obecnie swoją flotę. W poszukiwaniu nowych rozwiązań czy technologii warto jednak spojrzeć na maszynę pod innym kontem – jej późniejszej wartości do odsprzedaży. Idealnym przykładem trzymania wysokiej tzw. ceny rezydualnej jest CLAAS JAGUAR.

Zakup nowej maszyny to nie lada wydatek. „W naszym kraju wciąż bardzo popularny jest rynek maszyn używanych” – mówi Andrzej Kulczyński Manager ds. Produktu oraz ekspert CLAAS Polska – „Rozwój technologii oraz nowe możliwości powodują jednak, że warto sięgnąć po sprzęt prosto od dealera” – dodaje. Tak jest właśnie w przypadku rynku sieczkarni, które w ostatnich latach zaliczyły bardzo dynamiczny postęp technologiczny. W przypadku marki CLAAS mowa tutaj oczywiście o technologii SHREDLAGE, która zrewolucjonizowała pozyskiwanie materiału na paszę. SHREDLAGE nie tylko zwiększa jakość i poprawia przyswajanie pokarmu przez bydło, ale jak się okazuje, podnosi także zainteresowanie usługami wśród rolników.

Jaguar utrzymuje wartość

Dokładnie takie przesłanki kierowały Adamem Bruszewskim, który prowadzi gospodarstwo rolne wraz z bratem na 40 hektarach. Na plus nowego Jaguara można zaliczyć także to, że „(…) jest łatwa dostępność części, jest dobra obsługa posprzedażowa, co w przypadku sieczkarni jest bardzo ważne. Innym elementem, który nas przekonał to, to że JAGUAR utrzymuje wartość na rynku wtórnym”.

Pan Adam zdecydował się na zakup nowej sieczkarni, gdyż miał bardzo dużo zapytań z rynku o świadczenie usługi w technologii SHREDLAGE oraz był przekonany, że na nowym Jaguarze nie straci zbyt wiele nawet mimo upływu lat. „Nowa sieczkarnia jest w miarę dużym wydatkiem” – komentuje ekspert CLAAS – „Dlatego warto postawić na maszynę, która utrzyma swoją wartość rezydualną. Zawsze to duży plus dla właściciela w przypadku sprzedaży” – dodaje.

Dobry sprzęt z drugiej ręki

Ze względu na wysoką cenę nowych sieczkarni samojezdnych wielu rolników decyduje się na zakup maszyn używanych. Jak mówi Rafał Kalinowski szef Centrum Maszyn Używanych (CMU) „…swoje poszukiwania warto skierować w stronę sprzętu, który mimo przepracowanych godzin zapewnia wciąż wysoką jakość oraz daje pewność ciągłości pracy”. Dlatego najchętniej wybierane są sieczkarnie, które były regularnie serwisowane w autoryzowanym serwisie, a wszelkie naprawy dokonywane były z użyciem oryginalnych podzespołów.

Wielu producentów, w tym także CLAAS rozwija usługę wsparcia przy zakupie używanej maszyny. Takim rozwiązaniem jest Centrum Maszyn Używanych CLAAS (w skrócie CMU). Do CMU maszyny trafiają głównie od dilerów Claas Polska, którzy przyjmują używany sprzęt w rozliczeniu. Obowiązuje ich jednak ścisła procedura, wedle której na podstawie nadesłanej dokumentacji technicznej i zdjęć podejmuje się decyzję o możliwości odkupu sprzętu od rolnika. Jeżeli decyzja wszystkich stron jest pozytywna to przez dilera maszyna trafia do CMU. W dalszych etapach maszyna jest dokładnie przeglądana, przeprowadzana jest wycena kosztów części i ewentualna naprawa. Na koniec maszyna jest fotografowana i trafia na portal internetowy (www.uzywane.claas.com), gdzie rozpoczyna się dalsza odsprzedaż. Jak mówi Grzegorz Trochimiuk z CMU CLAAS POLSKA -,, Sieczkarnie CLAAS są bardzo popularne na rynku wtórnym. Cieszą się bardzo wysoką renomą wśród użytkowników, poprzez niskie zużycie paliwa, łatwą obsługę codzienną i prostą konstrukcję. Inną zaletą jest łatwy dostęp do części zamiennych i serwisu. Klienci kupując sieczkarnię chcą mieć pewność, że maszyna będzie pracowała jak najmniej awaryjnie. Oczywiście, innym aspektem jest sama łatwość odsprzedaży na rynku maszyn używanych, jeżeli chcemy zmienić maszynę zrobimy to bardzo szybko. Z moich obserwacji wynika, że JAGUAR to najpopularniejsza sieczkarnia’’.