Informacja prasowa

Innowacyjny design i lepsza widoczność: sześć nowych ładowaczy czołowych FL C dla ciągników ELIOS, AXOS i ARION marki CLAAS

CLAAS zastępuje dotychczasową serię FL C ze zintegrowanym mechanicznym prowadzeniem równoległym nową generacją wysoce innowacyjnych ładowaczy czołowych o znacznie zwiększonej wydajności i komforcie. Nowe modele zostaną zaprezentowane po raz pierwszy na targach Agritechnica.

Sześć nowych modeli od FL 40 C do FL 140 C obejmuje zakres od 940 do 2490 kg udźwigu (mierzonego 80 cm przed punktem obrotu łyżki) i od 1820 do 3120 kg siły zrywania. Maksymalna wysokość podnoszenia w punkcie obrotu łyżki wynosi od 3,50 do 4,50 m.

Już na pierwszy rzut oka widoczny jest nowy, innowacyjny design z trzema sekcjami, który doskonale komponuje się z designem ciągników CLAAS. Podwójny kąt ramion umożliwia przesunięcie mechanizmu punktu obrotu w dół o ponad 20 cm. Dzięki temu operator ma jeszcze lepszy widok na ramę montażową i narzędzie dołączane, zwłaszcza że przednia belka poprzeczna została obniżona o 10 cm.

Nowa konstrukcja nie zmienia typowej dla ładowaczy czołowych CLAAS stabilności i wysokiej jakości wykonania. Rama jest zaprojektowana w taki sposób, aby sprostać nawet najbardziej wymagającym i najcięższym zadaniom. Wszystkie przewody hydrauliczne są w bezpieczny sposób zintegrowane w ramie.Sprawdzone komfortowe funkcje

W nowej generacji ładowaczy czołowych znajdziemy znany z serii FL i FL C system dołączania i odłączania FITLOCK. Blokowanie odbywa się w pełni automatycznie i czysto mechanicznie, a do odblokowania wystarczy zwolnić niewielką dźwignię na ramie. Za pomocą złącza MACH można w mgnieniu oka połączyć z ciągnikiem wszystkie przewody hydrauliczne i elektryczne – nie są wymagane żadne inne połączenia wtykowe. Dzięki temu dołączanie ładowacza czołowego jest szybkie i bezpieczne.

Oprócz automatycznej blokady mechanicznej, za pomocą opcjonalnego hydraulicznego systemu FASTLOCK możliwe jest również wygodne blokowanie narzędzia poprzez naciśnięcie przycisku w kabinie. Trzecią i czwartą funkcję można podłączyć za pomocą złącza MACH 2 wyposażonego w przyłącza sucho-odcinające. Na życzenie dostępna jest funkcja luzowania ciśnienia dla trzeciej funkcji.

Automatyczny powrót łyżki zwiększa zarówno komfort operatora, jak i produktywność. Po każdym procesie przechylania łyżki funkcja ta automatycznie przywraca ją do ustalonej pozycji załadunku. 

W ciemności obszar ładowania doskonale oświetlają opcjonalne reflektory LED. Dzięki nowej konstrukcji i funkcjom ciągniki ELIOS, AXOS i ARION stają się jeszcze bardziej wydajnymi maszynami ładującymi.

Zalety nowych ładowaczy czołowych CLAAS FL C w skrócie:

  • Nowy, innowacyjny design z trzema sekcjami
  • Lepszy widok na narzędzia dołączane i obszar przed ciągnikiem
  • Sześć modeli o udźwigu od 940 do 2490 kg dla ciągników ELIOS, AXOS i ARION
  • Wysoce wytrzymała, trwała rama do nawet najbardziej wymagających zastosowań
  • Zintegrowane mechaniczne prowadzenie równoległe
  • Mocowanie FITLOCK: automatyczne, mechaniczne, bezpieczne i szybkie
  • Blokada FASTLOCK dla układu hydraulicznego i elektrycznego
  • Złącze MACH 2 wyposażone w przyłącza sucho-odcinające dla trzeciej i czwartej funkcji
  • Dźwignia luzowania ciśnienia dla trzeciej funkcji
  • Opcjonalny automatyczny powrót łyżki