Z CLAAS rolnictwo cyfrowe jest proste.

Rolnictwo cyfrowe CLAAS.

Praca na polu jest istotą Twojej działalności. Jednak rolnictwo to również prace wymagające siedzenia przy biurku, związane z planowaniem czy dokumentacją. Dzięki oprogramowaniu i sprzętowi bazującym na technologiach rolnictwa cyfrowego CLAAS połączysz swoje maszyny i gospodarstwo w sieć, zautomatyzujesz dokumentację i doskonale przygotujesz się do rolnictwa precyzyjnego. Technologia umożliwia lokalizowanie maszyn, kontrolę zużycia środków produkcji, rejestrowanie danych plonowania, prowadzenie dokumentacji oraz identyfikację potencjałów optymalizacji. W ten sposób możesz zaoszczędzić wiele czasu i cennych zasobów, a tym samym i pieniędzy.

Osiągaj więcej dzięki rolnictwu cyfrowemu.

Przez długi czas siłą napędową rolnictwa był postęp technologiczny w zakresie maszyn rolniczych. Jednak dzisiaj nie chodzi już tylko o maksymalną wydajność zbioru, lecz o wymierną efektywność, precyzyjne wykorzystywanie środków produkcji oraz o reagowanie na nowe wyzwania. Dotyczy to również większego zapotrzebowania na produkty rolnicze, niedoborów wykwalifikowanej siły roboczej, wzrostu kosztów oraz zmieniających się warunków klimatycznych. Na to wszystko jest jedno rozwiązanie: rolnictwo cyfrowe.

Rolnictwo cyfrowe oznacza wykorzystanie nowoczesnej technologii informacyjnej w rolnictwie, a zatem digitalizację własnego gospodarstwa oraz automatyzację jego określonych obszarów. Dzięki aplikacjom bazującym na technologii rolnictwa cyfrowego oraz za pomocą czujników, technologii satelitarnej oraz zintegrowanych systemów rolnik może obniżyć koszty, zwiększyć plony i zminimalizować czas spędzany w biurze. Rolnictwo cyfrowe ułatwia również prowadzenie gospodarstwa w bardziej zrównoważony sposób.

Aplikacje wykorzystujące czujniki i technologie satelitarne umożliwiają pracę na polu z maksymalną możliwą precyzją. Rozwiązania, takie jak GPS PILOT CEMIS 1200 od CLAAS, przygotowują maszyny rolnicze na tzw. rolnictwo precyzyjne, np. przy korzystaniu ze zdefiniowanych śladów przejazdu i utworzonych map aplikacyjnych. W ten sposób można wyeliminować nakładki i omijaki.

Newsletter CLAAS

Bądź na bieżąco ze wszystkimi rozwiązaniami z zakresu cyfryzacji rolnictwa dzięki newsletterowi CLAAS.

Zapisz się teraz

Oszczędność kosztów i większa wydajność dzięki rolnictwu cyfrowemu.

Nowoczesne maszyny i urządzenia mają potencjał, aby uczynić gospodarstwa rolne oszczędnymi i ukierunkować je na przyszłość.

Odkryj rolnictwo cyfrowe

CLAAS connect:
Wszystko połączone, wszystko w jednym miejscu.

Po prostu: dzięki bezpłatnej aplikacji CLAAS connect masz wszystkie maszyny CLAAS zebrane w jednej aplikacji.

Więcej o CLAAS connect

Czysta precyzja z CEMIS 1200

Niezrównana dokładność dzięki najnowocześniejszemu prowadzeniu po śladzie

Odkryj CEMIS 1200

CLAAS connect – łączy użytkownika i maszynę.

Połącz biuro i pole w sieć dzięki rolnictwu cyfrowemu.

Dzięki aplikacjom telemetrycznym zapewnisz ciągłą wymianę danych pomiędzy biurem a maszynami – na przykład z TELEMATICS od CLAAS. W ten sposób połączysz wszystkie maszyny w sieć za pomocą zaledwie jednej aplikacji, również w przypadku flot mieszanych.

Dzięki integracji z systemem do zarządzania gospodarstwem zapewnisz, że wszystkie procesy, począwszy od wprowadzania granic pól, poprzez monitorowanie wegetacji na polach, aż po nawożenie i zbiór, są gromadzone w jednym miejscu.

Czujniki, automatyzacja i połączenie w sieć ułatwiają długofalowe, ekonomiczne planowanie. Twoje maszyny stale gromadzą dane w zautomatyzowany sposób. Umożliwia to analizę wcześniejszych procesów wysiewu, nawożenia i zbioru oraz podejmowanie lepszych decyzji na przyszłość.

Zobacz, co możesz osiągnąć.

System prowadzenia GPS PILOT CEMIS 1200.

Z GPS PILOT CEMIS 1200 możesz stosować rolnictwo precyzyjne przez cały rok w ukierunkowany na przyszłość, oszczędny i łatwy sposób. CEMIS zapewnia użytkownikowi kompleksowe wsparcie – podczas uprawy gleby, siewu, nawożenia, pielęgnacji oraz zbioru. Dzięki automatycznemu systemowi prowadzenia po śladzie Twoja maszyna pracuje jak na szynach.

Strona produktu

Optymalizacja maszyny z CEMOS.

Z CEMOS masz na pokładzie partnera, który wydobywa z Twojej maszyny to, co najlepsze. System optymalizacji maszyny sugeruje dokładnie te ustawienia ciągnika, kombajnu lub sieczkarni polowej, które są właśnie potrzebne dla uzyskania czy to maksymalnej efektywności, czy najwyższej przepustowości. W ten sposób system zmniejsza złożoność i dostosowuje maszynę w optymalny sposób do każdych warunków pracy.

Strona produktu

CLAAS connect.

Dzięki bezpłatnej aplikacji CLAAS connect masz wszystkie maszyny CLAAS zebrane w jednym miejscu – wraz ze wszystkimi danymi bazowymi oraz informacjami aktualizowanymi w czasie rzeczywistym, jak np. konfiguracje, zużycie paliwa czy lokalizacja. Ponadto aplikacja umożliwia szybki dostęp do sklepu z częściami zamiennymi i materiałami eksploatacyjnymi oraz przegląd usług gwarancyjnych i serwisowych dostępnych dla floty maszyn. Za pośrednictwem Lubricant Advisor znajdziesz również odpowiednie środki smarne dla swoich maszyn. CLAAS connect łączy ludzi, maszyny i systemy.

Strona produktu

Telemetria z Machine connect i TELEMATICS.

W gospodarstwie rolnym zazębia się wiele procesów – przede wszystkim oznacza to konieczność niezakłóconej współpracy licznych maszyn. TELEMATICS ułatwia użytkownikowi otrzymanie pełnej kontroli nad flotą. System zapisuje i przetwarza dane generowane podczas pracy. Rezultat: dzięki ciągłej wymianie danych TELEMATICS łączy w sieć pole i biuro. Ponadto za pośrednictwem DataConnect można koordynować w chmurze wszystkie maszyny z floty mieszanej. CLAAS API zapewnia sprawną integrację z istniejącym systemem do zarządzania gospodarstwem.

Strona produktu

Program do zarządzania gospodarstwem 365FarmNet.

Z 365FarmNet kierujesz całym gospodarstwem, używając tylko jednej aplikacji – zarówno w biurze, jak i poza nim. 365FarmNet zapewnia przejrzystość wszystkich procesów roboczych i kosztów, niezależnie od floty maszyn i wielkości gospodarstwa. Czy to prowadzenie gospodarstwa, uprawa roślin, rolnictwo precyzyjne czy zarządzanie flotą – dzięki aplikacjom 365FarmNet masz dane, procesy i koszty zawsze pod kontrolą.

Aplikacja CLAAS connect

Cały świat CLAAS w kieszeni.

CLAAS connect to brama do spersonalizowanego świata CLAAS – ze wszystkimi istotnymi informacjami i usługami dotyczącymi maszyn CLAAS. W aplikacji CLAAS connect można teraz wygodniej i szybciej korzystać ze wszystkich zintegrowanych funkcji, usług i sklepów na mobilnym urządzeniu końcowym, a także na przykład w dowolnym czasie wysłać zapytanie do partnera handlowego CLAAS o wybraną konfigurację bądź też wygodnie zamawiać części zamienne prosto z pola – przez całą dobę. Pobierz teraz bezpłatną wersję aplikacji CLAAS connect na iOS lub urządzenia z Androidem w sklepie Apple App Store lub Google Play i połącz się w sieci ze swoją maszyną i swoim partnerem handlowym CLAAS.

Często zadawane pytania dotyczące rolnictwa cyfrowego.

Dlaczego rolnictwo cyfrowe jest przydatne?

Rolnictwo cyfrowe, jak sama nazwa wskazuje, ułatwia podejmowanie lepszych decyzji dotyczących gospodarstwa. Technologia czujników, technologia satelitarna oraz technologia automatyzacji zapewniają większą wydajność procesów, obniżają koszty i poprawiają wydajność. Przykładowo dzięki oprogramowaniu z obszaru rolnictwa cyfrowego możesz analizować dane maszyn w czasie rzeczywistym, planować prace oraz przesyłać informacje bezpośrednio do swoich maszyn. Inteligentne wyposażenie, takie jak wspomagany przez GPS system prowadzenia maszyn, umożliwia poza tym zautomatyzowane wykonywanie wielu prac.

Jak działa rolnictwo cyfrowe?

Rolnictwo cyfrowe oznacza połączenie w sieć maszyn rolniczych, dołączonych urządzeń i systemów administracyjnych. Aplikacje rolnictwa cyfrowego gromadzą dane i ułatwiają podejmowanie lepszych decyzji podczas pracy. Poszczególne programy są w stanie automatycznie sugerować ustawienia maszyn, sterować maszynami rolniczymi, wspomagać podejmowanie decyzji oraz tworzyć prognozy dla przyszłych procesów. W optymalnym przypadku można więc tworzyć cyfrowe zlecenia robocze w biurze i przesyłać je przez sieć komórkową do maszyn, które wykonają je z zastosowaniem najbardziej efektywnych ustawień.

Czy rolnictwo cyfrowe jest przyjazne dla środowiska?

Aplikacje rolnictwa cyfrowego pomagają pracować tak efektywnie, jak to możliwe: technologia ta oszczędza zatem czas i koszty. A tam, gdzie zasoby, takie jak paliwo, są wykorzystywane oszczędnie, niższe zużycie ma również pozytywny wpływ na środowisko. Na przykład podczas pracy na polu unikasz nakładek i omijaków, a dzięki parametrom, takim jak ciśnienie w oponach oraz obniżanie obrotów silnika, możesz skonfigurować swoją maszynę pod kątem maksymalnej możliwej oszczędności. Takie rozwiązanie chroni podłoże oraz zapewnia dobre zbiory również w przyszłości. Rolnictwo cyfrowe jest zatem przyjazne zarówno dla środowiska, jak i dla ekonomicznej eksploatacji.